Çakma Tarihçinin Çakma Şeyhi Nazım Kıbrisi


Bir taraftan dini ve milli değerlerden dem vurup diğer taraftan bu değerlere küfreden Kadir Mısıroğlu, aslında dini eğitimi olmayan bir laf cambazıdır. Bir insanın dini bilgisi olmadan din hakkında konuşabilmesi esaslı bir arka planı bulunmayı gerektirir.

Mısıroğlu’nun dini konulardaki yorumlarına bakarak kısa bir kaynak araması yapıldığında karşımıza Nazım Kıbrısi çıkmaktadır. Evet Mısıroğlu’nun beslendiği kaynak, şeyhi Nazım Kıbrısidir. Kıbrısi’nin ismi ise genellikle sansasyonel konularla gündeme gelmektedir. Son olarak CNN Türk televizyonunda canlı yayında küfretmesi, Kadir Mısıroğlu’nun kendisine uygun bir şeyh seçtiğini göstermesi bakımından dikkat çekici.

Burada dikkat çeken Mısıroğlu’nun İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’e ettiği “PEZEVENK” küfrünün Kıbrisi’den de aynen duyulması. Bu bile Kıbrısi’den “el aldığının” bir kanıtı zaten.

Mısıroğlu’nun, Kıbrısi’yle olan tanışıklığı yurtdışında geçirdiği döneme rastlamaktadır. O kadar sıkı şeyh mürit ilişkisine sahiptirler ki, aralarından su sızmıyor denebilir. Mısıroğlu’nun sadece kendisinin Kıbrısi’ye muhabbeti yoktur. Ailesini de bağlamıştır Kıbrısi’ye. Hanımı Aynur Mısıroğlu Kıbrısi hakkında yüceltici mahiyette yazılar kaleme almıştır. Kızı Mehlika Mısıroğlu işi daha da ilerletip Kıbrısi’yi anlatan bir kitap yazmıştır.

Kitabın tanıtımında geçen sözler ailenin Kıbrısi’ye düşkünlüğünü ortaya koymaktadır. Efendimiz Mubarek Ashabı için ‘ashabım yıldızlara benzer, hangisini takip etseniz doğru yolu bulursunuz’ buyurdular. Şeyh Muhammed Nazım Adil El-Kıbrisı El-Hakkani Hazretleri maneviyat semasının en büyük yıldızlarından biri olan Hz. Ebubekir’in etrafındaki nakşi yıldız kümesindeki en parlak yıldızlardan biridir…” sözleri ailedeki Kıbrısi hayranlığını göstermektedir.

Ne diyelim, bir tarafta ulu orta küfreden bir şeyh, diğer tarafta milli değerlere küfreden bir mürit!

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Uncategorized

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s