Osmanlıcı Geçinen MISIROĞLU’nun İstiklal Şairi AKİF’e Hakaretleri

İstanbul Üsküdar’daki Osmanlılar İlim İrfan Vakfı ve Sebil Yayınevi etrafında çalışmalarını yürüten Kadir Mısıroğlu, katıldığı televizyon programlarında tarih anlatan, kendince Müslüman Türk Milletinin milli manevi değerlerinden dem vuran biri. Kendisine tarihçi yazar yakıştırması yapıyor. Kitaplarını imzalarken de Osmanlıca kullanıyor.
Kadir Mısıroğlu Birlik Vakfı’nda katıldığı bir konferansta milli şair Mehmet Akif’in aslında fazlaca abartılacak biri olmadığını iddia ediyor ve kendi “engin” tarih bilgisinden doneler sunmaya başlıyor. Bunun üzerine büyük bir şok yaşayan katılımcılar kulaklarına inanamayarak Mısıroğlu’na itiraz ediyorlar. İtirazlara kulak asmayıp şişkin egosuyla haklılık psikolojisine giren Mısıroğlu Akif’e hakaret etmeye başlıyor.
İtirazlar yüksek sesle dile getirilmeye başlayıp gerginlik tırmanınca konferansın düzenleyicileri ağzından köpükler saçarak çevredekilere hakaret etmeye başlayan Mısıroğlu’nu salon dışına çıkarıyorlar. Hayatı boyunca herkesin sadece “kendisini” dinlemesini isteyen, bulunduğu her ortamda allame-i cihan kesilip tavsiye ve öğütler yağdırmaya alışık olan Mısıroğlu içine düştüğü durumu hazmedemeyip salon dışında hakaretlerine devam ediyor.
Müslüman Anadolu insanının en fazla sevip değer verdiği tarihi şahsiyetlerinden Mehmet Akif’e “pezevenk, serseri, küfürbaz, korkak” yakıştırmasını yapan Kadir Mısıroğlu, hızını alamayıp İstiklal Marşı’nın sözleriyle de dalga geçiyor.
Şimdi soruyoruz! Katıldığın onca televizyon programında güya tarih anlatırken Türk tarihinin en büyük şairine karşı bu kinin niye? Alay konusu yaptığın İstiklal Marşı’nın yüz binlerce Vatan evladını şehit vermiş bir milletin onuru olduğunu bilmiyor musun? Hemde bu milletin tarihini en iyi bilenlerden biri olduğunu söylüyor, utanmadan başında fesle dolaşıyorsun?
Bu fedakar milletin milli manevi değerlerini alay konusu yapacağına iki yüzlü biri olduğunu, aslında Yahudi olan ancak Müslüman gibi görünen gizli bir cemiyetin üyesi olduğunu, hizmet ettiğin bu gizli cemiyet adına Türk milletinin milli değerlerini “kıymetsizleştirme” görevi yürüttüğünü açıkla!

Reklamlar

Yorum bırakın

Temmuz 2, 2012 · 17:48

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s